30. NEDEĽA CEZ ROK

Za † Hedvigu Balážovú a + rodičov
st  1. nov 7:30 Budmerice Za farníkov
Za † Štefana Čambala
Za živých a zosnulých kňazov, ktorí pôsobili v našej farnosti
10:30 Budmerice
Za † Michala a Alžbetu Rašoví
št  2. nov 8:00 Budmerice
Na úmysel sv. otca
Za všetkých zosnulých
Za všetkých zosnulých
17:30 Budmerice
Za † Lenku Sobolovú, výročná
pi  3. nov 8:00 Štefanová
Na úmysel otca arcibiskupa
15:00 Budmerice
POBOŽNOSŤ K BOŽIEMU MILOSRDENSTVU
Za † Michala a Margitu Cíferskí a r.o.s.
17:30 Budmerice
Za ctiteľov Božského srdca Ježišovho
so  4. nov 8:00 Budmerice
Za † Alojza Kuglera
ne  5. nov 7:30 Budmerice
Za † Oldricha Šavaru a + rodičov
Za † Jozefa a Lýdiu Šaškovič a r.o.s.
Za † rodičov Markových a sestru
10:30 Budmerice Za farníkov

Večeradlo bude v Budmericiach 7:15 v sobotu.

Liturgický kalendár

30.X. pondelok Sv. Marcel, vojak
31.X. utorok Sv. Wolfgang, biskup
1.XI. streda Všetkých svätých – Slávnosť
2.XI. štvrtok Spomienka všetkých verných zosnulých – Sp
3.XI. piatok Sv. Martin Porres, reholník – Ľsp
4.XI. sobota Sv. Karol Boromejský, biskup – Sp

Slávnosť Všetkých svätých:

V stredu 1. novembra slávime prikázaný sviatok Všetkých svätých. Pobožnosť za zosnulých bude o  14:00 hod. na cintoríne na Štefanovej.

Odpustky

1. Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodli sa Modlitbu Pána a urobí vyznanie viery (Verím v Boha), môže získať úplné odpustky, ktoré sa môžu privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: sv. spoveď (krátko predtým alebo potom), sv. prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a modlitba na úmysel Sv. Otca (stačí Otčenáš. Zdravas‘ a Sláva). A ďalej, ako vo všeobecnosti, treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj k všednému. Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.
  2. Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré sa môžu privlastnil iba dušiam v očistci, raz denne od 1. novembra do 8. novembra, treba splniť aj ďalšie podmienky. Jedna. sv. spoveď však stačí na všetky odpustky.

Upratovanie

28.10. t.r. v sobotu po sv. omši prosíme tieto rodiny na ul. Jána Rášu: Čechová, Halenárová, Nezhodová, Tekulová, Brniaková, Liptáková, Micháleková, Chovancová, Vydrová a Charbulová. Ďakujeme.

Milodary

Veriaca z Budmeríc obetovala 30,- Eur a veriaci obetoval 200,- Eur P. Boh zaplať

Sv. spoveď

Sv. spoveď k prvému piatku v Budmerice v pondelok, utorok polhodinu pred sv. omšou a aj po nej a v stredu pred prvou sv. omšou, vo štvrtok po sv. omši a v piatok o 14:30 pred modlitbou k Božiemu milosrdenstvu. Pripomínam birmovancom, aby nezabudli prísť na sv. spoveď