Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes (10. 3. 2020) Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali. Tam, kde je to možné, kostoly nech zostanú pre súkromnú modlitbu otvorené.

Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi nech pokračujú v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu.

Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: „Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!“

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.

Ja, slúžim každý deň neverejnú sv. omšu.
Kto, potrebuje pristúpiť k sv. spovedi som dispozícií tel.: 0918 650 744
Sv. spoveď po dohode v kostole v spovednici
V prípade vyslúženia pomazania chorých som dispozícií tel.: 0918 650 744
Ak niekto má záujem o odslúženie sv. omše môže ju nahlásiť telefonicky na vyššie uvedenom telefónom čísle.
V prípade pohrebu hláste pohreb na vyššie uvedenom čísle

Modlime sa spolu k p. Bohu za odvrátenie epidémie chrípky. On nás vždy vypočuje. Prosme o to, aby sa stala je sv. vôľa

JCLic. JUDr. Mgr. Branislav Trubač, adm. farnosti Budmerice