8. týždeň cezročné obdobie

po  24. máj 8:00BudmericeZa + Adrianu Kerákovú
ut  25. máj 18:00BudmericeZa + Julianu a Štefana, súrodencov Schmidtových, r.o.s.
st  26. máj 18:00JablonecZa + Štefana Nemca, Jozefa a Annu Dorociakoví, Jána a Veroniku Dlhopolčekový
št  27. máj 8:00BudmericeZa + Jozefínu a Karola Baxu a syna Štefana
pi  28. máj 18:00BudmericeZa + Annu a Vojtecha Nemca a syna Valenta
so  29. máj 18:00JablonecZa + Antona Jedináka
ne  30. máj 7:30BudmericeZa farníkov
ne  30. máj 9:00JablonecPoďakovanie sa P. Bohu a za zdravie a Božiu pomoc z príležitosti 60 rokov svadby
ne  30. máj 10:30BudmericeZa + Máriu Cimermanovú, 5. výročie

Liturgický kalendár:
Pondelok: Preblahoslavenej Panny Márie Matky Cirkvi Spomienka
Utorok: Bédu Ctihodného, kňaza a učiteľa Cirkvi Ľ.spomienka
Streda: sv. Filipa Neriho, kňaza Spomienka
Štvrtok: NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, NAJVYŠIEHO A VEČNÉHO KŇAZA Sviatok
Piatok: Féria
Sobota: Féria
Nedeľa: NAJSVÄTEJŠEJ TROJICE

Upratovanie: v sobotu 29.05. t.r. o 8:30 hod. prosíme tieto rodiny na ul. Jána Rašu: Kačincová, Uhlíková, Hrabovská, Gažová, Svrčková, Kostická, Kostická, Rybecká, Vydrová a Tomašovičová P. Boh zaplať

Dnes je farská ofera. Za Váš milodar P. Boh zaplať

Úmysel uzatvoriť sobáš je potrebne nahlásiť na farskom úrade polroka dopredu. Celá príprava začína spísaným sobášnej zápisnice v rámci, ktorej sa skúma, či je možno sláviť cirkevný sobáš.

V sobotu večer bude v Jablonci sv. omša s platnosťou z nedele a taktiež bude sv. omša v nedeľu v Jablonci o 9:00 hod. Kto by sa nedostal do kostola môže po sv. omši si vykonať súkromnú adoráciu a prijať sv. prijímanie.

Prosím rodičov detí, aby nezabúdali, že k príprave na prvé sv. prijímanie patrí aj privádzať deti na nedeľné sv. omše. Nakoľko však situácia nie je ešte taká, že by sme mohli naplno naplniť kostol. Ak sa v nedeľu nedostanú do kostola. Je tu možnosť prísť na sv. omšu aj cez týždeň. Dom v nedeľu sledovať sv. omšu v televízií

Tiež pripomínam birmovancom aj pre nich to platí. Ešte sa nemôžeme stretávať ale k sv. spovedi je možné aj k sv. prijímanie pristúpiť, ak sa aj na sv. omšu ešte nedostanú. Tiež nech sa učia otázky, ktoré dostali. Priniesol som im materiál k príprave na birmovku. Text nech si prečítajú nemusia sa ho učiť ale v závere mi písomne odpovedia na otázky do dvoch týždňov od dnes. Odpovedať krátko a výstižne. Môžu si ho u mňa vyzdvihnúť po sv. omšiach aj dnes aj cez týždeň alebo na www.farnost.budmerice.net