9. týždeň cezročné obdobie

ut  1. jún 18:00BudmericeZa + Štefana a Hedvigu Hitmaroví
st  2. jún 8:00BudmericeZa + Oľgu Gavalčinovú
št  3. jún 18:00JablonecZa + Mateja Kolembusa a r.o.s.
št  3. jún 19:00BudmericeZa farníkov
pi  4. jún 18:00BudmericeZa + Otto Moravčík a syn Marián
so  5. jún 8:00BudmericeZa + Štefana a Annu Študencoví, zaťa a vnuka
ne  6. jún 7:30BudmericeZa farníkov
ne  6. jún 9:00JablonecZa + Stanislava Pociska, r.o.s. a vnučku Elišku
ne  6. jún 10:30BudmericeZa + Adrianu Moravčíkovú

Liturgický kalendár:
Pondelok: Féria
Utorok: sv. Justína, mučeníka Spomienka
Streda: Féria
Štvrtok: NAJSVÄTEJŠIEHO KRISTOVHO TELA A KRVI Slávnosť
Piatok: Féria
Sobota: Sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka Féria
Nedeľa: Desiata nedeľa v cezročnom období

Upratovanie: v sobotu 05.06., t.r. o 8:30 hod. prosíme tieto rodiny na ul. Jána Rašu: Miškovičová, Nahálková, Haršányová, Chobotová, Miškovičová, Miškovičová, Šlachtová, Šavarová, Vydrová a Oškerová. P. Boh zaplať

Môžete si v sakristií prihlásiť chorých a nevládnych, ktorých by som prišiel vyspovedať do Vašich domácností

Od pondelka sa mení farba nášho okresu a podľa covid semaforu je možná už väčšia účasť na sv. omšiach, preto v Jablonci bude sv. omša len v nedeľu. Rovnako to platí aj pre Budmerice je možné vo väčšom počte účasť na sv. omšiach. Respirátor v interiéry je možné nahradiť rúškom. Duchovný ak je zaočkovaný tak môže spievať a čítať bez rúška ak dodržiava odstup aspoň 2 m

Na stránke farnosti: www.farnost.budmerice.net si nájdu tí, čo sa pripravujú na sv. birmovania druhú tému s názvom: Boh sa zjavuje. Text nech si prečítajú nemusia sa ho učiť ale v závere mi písomne odpovedia na otázky do dvoch týždňov od dnes. Text obsahuje aj odkazy na kratučké videá. Tie nech si pozrú. Kto si to nevie stiahnuť nech ma požiada vytlačím prípadne pošlem na mail.

Eucharistia pre chorých a nevládnych

Úmysel uzatvoriť sobáš je potrebne nahlásiť na farskom úrade polroka dopredu. Celá príprava začína spísaným sobášnej zápisnice v rámci, ktorej sa skúma, či je možno sláviť cirkevný sobáš.

Prosím rodičov detí, aby nezabúdali, že k príprave na prvé sv. prijímanie patrí aj privádzať deti na nedeľné sv. omše. Nakoľko však situácia nie je ešte taká, že by sme mohli naplno naplniť kostol. Ak sa v nedeľu nedostanú do kostola. Je tu možnosť prísť na sv. omšu aj cez týždeň. Doma v nedeľu sledovať sv. omšu v televízií

Tiež pripomínam birmovancom aj pre nich to platí. Ešte sa nemôžeme stretávať ale k sv. spovedi je možné aj k sv. prijímanie pristúpiť, ak sa aj na sv. omšu ešte nedostanú. Tiež nech sa učia otázky, ktoré dostali. Priniesol som im materiál k príprave na birmovku. Text nech si prečítajú nemusia sa ho učiť ale v závere mi písomne odpovedia na otázky do dvoch týždňov od dnes. Odpovedať krátko a výstižne. Môžu si ho u mňa vyzdvihnúť po sv. omšiach aj dnes aj cez týždeň alebo na www.farnost.budmerice.net